Krokodýl

7. prosince 2008 v 12:42 |  Zvířátka
Soubor:NileCrocodile.jpg


Krokodýl (Crocodylus) je rod velkých vodních plazů, náležejících do čeledi krokodýlovitých.
Krokodýli jsou predátoři žijící v tropických oblastech Afriky, Asie, Ameriky i Austrálie. Vlastním životním prostředím krokodýlů je voda, přirozeně vyhledávají nejraději pomalé říční toky a jezera. Některé druhy, např. krokodýl mořský žijí však i v mořích při pobřeží.
Jejich potravou jsou různí savci, ptáci a ryby a také jiní plazi, které loví a nebo se živí na jejich mršinách.
Tělo krokodýlů je kryto rohovitými štíty, pod kterými leží kostěné desky. Krokodýli plavou pomocí silného, ze stran zploštělého ocasu, končetiny mají přitisknuté k tělu.
Oči jsou na svrchní straně hlavy, což umožňuje sledování okolí když zbytek těla je ponořen. Těsně za očima jsou ušní otvory, chráněné kožním záhybem. Komunikace prostřednictvím zvuků je významná mj. mezi rodiči a mláďaty. Žaludek krokodýla je velký přibližně jako basketbalový míč.[1]
Největším známým druhem krokodýla je krokodýl mořský (Crocodilus porosus), který dosahuje délky i přes 7 metrů a hmotnosti kolem 1 tuny (a je tak největším současným plazem na světě).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ředitel blogu ředitel blogu | 7. prosince 2008 v 14:19 | Reagovat

CHCETE SE BAVIT♥ TAK SE BAVTE S TÍM ŽE NĚKOHO POTKÁTE NĚCO POTKÁTE A HLAVNĚ SI NĚKOHO♥ NAJDETE!!♥!!KOHO TU POZNÁTE...jEN NAPSAT A JE TU !!!JEN VEJDETE ZA SVOU BUDOUCNOSTÍ.!.♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama