Příběh o Zoufálkovi

18. ledna 2009 v 12:36 |  Básničky a říkadla...
Chcete se jít podívat na rodinný kreslený film, který vás nejen pobaví, ale také vás vtáhne do dobrodružného děje? Pak je film Příběh o Zoufálkovi tím pravým.
Zoufálek je malý roztomilý myšák s obříma ušima, který se nedávno narodil v jednom království. Kromě sloních uší se od ostatních liší poněkud svérázným přístupem k životu, nad kterým kroutí hlavou jeho rodiče, učitelé i vrstevnicí. Sebrat sýr z pastičky na myši? Namalovat si obrázek kočky? Proč ne, Zoufálek má pro strach uděláno a nechce být tou šedivou myší, která jen něco okusuje a pořád se něčeho leká. Osud mu však postaví do cesty jednu velkou zkoušku, která jeho odvahu dostatečně prověří... Není to nic menšího než záchrana života krásné princezny a celého království. Jak se s tím myšák vypořádá? Podaří se mu přelstít armádu bojovných krys, která nezná slitování?

Příběh o Zoufálkovi

Myšák Zoufálek si díky velice povedeným a barevně neobvyklým animacím musí získat srdce každého dítěte a jistě i leckterého dospělého. Jeho kožíšek vypadá na filmovém plátně jako skutečný a takové jsou i jeho pohyby a grimasy. Myšák s krásnýma očima, velkýma ušiskama a měkkou srstí by měl určitě úspěch i jako plyšová hračka nebo třeba motiv povlečení nebo triček.

Příběh o Zoufálkovi

Tento dobrodružný příběh je natočen na motivy stejnojmenné knihy, kterou v roce 2003 napsala Kate DiCamillo. Za český překlad, který vyšel loni, dostal Milan Žáček výroční cenu Albatrosu v kategorie literatura pro čtenáře od 9 let.

Příběh o Zoufálkovi

Současně s premiérou filmu v českých kinech, která se uskuteční 5. února 2009, vychází v Albatrosu dárková obrázková kniha Příběh o Zoufálkovi. Místo obyčejných obrázků jsou v knize 3D objekty, které jsou inspirované ilustracemi z filmu, proto tohle vylepšené leporelo zaujme určitě i ty nejmenší.

Příběh o Zoufálkovi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. Málková M. Málková | Web | 19. ledna 2009 v 7:24 | Reagovat

Článek je okopírovaný z www.detskestranky.cz. Uveďte zdroj, nebo článek odstraňte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama